Den Země

Den Země je každoroční celosvětová událost, která je zaměřená na propagaci a podporu ochrany životního prostředí.

Den Země je každoroční celosvětová událost, která je zaměřená  na propagaci a podporu ochrany životního prostředí. Tento den připadá na 22. dubna

A právě 22.4.2022 se uskutečnil  Den Země i v Panské zahradě ve Vsetíně.

Na https://www.mestovsetin.cz/tyden-pro-zemi-2022/d-549066 pan Jiří Žůrek uvedl, že: „Cílem akce je upozornit veřejnost na nemoci, které trápí naši planetu a nabídnout jednoduché prostředky, kterými může pomoct každý z nás. Nemůžeme zachránit celý svět, je ale důležité brzdit aktivity, které by lidstvo mohly přivést do záhuby. Naše planeta, i když bude nemocná, dokáže přežít. My, lidé, na nemocné planetě žít nedokážeme.“

Tato myšlenka nás přiměla aktivně podpořit tuto akci a náš faitradový tým připravil pro účastníky fairtradové pexeso, výstavu obrázků na téma FT, kvízy a pro naše nejmenší z mateřinek omalovánky vztahující se k tomuto dni.

Akce byla velmi vydařená, přínosná a byli jsme moc rádi, že jsme u toho mohli být.