Menu
Základní škola Vsetín, Ohrada 1876

Družstvo ZŠ OHRADA vítězem krajského přeboru škol mladších žáků v šachu

28.4.2022 hostilo Staré Město nejlepší šachové školní týmy Zlínského kraje. Ty si ve třech kategoriích (1. stupeň, 2 stupeň a odpovídající ročníky víceletých gymnázií, střední školy) zahrály o tituly krajských přeborníků a o dvě postupová místa na mistrovství republiky.

ZŠ Ohrada vyslala do soutěže dva týmy.

Družstvo mladších žáků ve složení Filip Trčálek (5. třída), Ema Trčálková (4. třída), Lenka Surovcová (4. třída) a Štěpán Zádrapa (5. třída) dosáhlo vynikajícího úspěchu, když mezi 11 týmy zaslouženě zvítězilo a vybojovalo tak postup na MČR. Gratulujeme! Filip měl na první šachovnici nejsilnější soupeře, a přesto dokázal ve všech sedmi partiích zvítězit. Ema přispěla 6 body, Lenka přidala 3 a Štěpán 5. Na druhém místě se umístila ZŠ Slovan Kroměříž a na třetím další vsetínská škola – ZŠ Integra.

Družstvo, které zasáhlo do bojů ve druhém stupni, mělo zajímavé složení. Druhostupňová byla věkem jen Amálie Zádrapová (7. třída). Tu doplnily Gabriela Zádrapová (3. třída), Tomáš Šimara (5. třída) a Martin Trčálek (1. třída). Přestože věkem šlo o benjamínky soutěže, a většinou hráli s protivníky o hlavu vyššími, vůbec se neztratili. Mezi 13 týmy vybojovali 10. místo. Amálie vyhrála všech 6 svých partií, 3 body přidala Gabriela a 1 bod Martin. Vítězství si v této kategorii vybojoval tým Gymnázia Zlín – Lesní čtvrť, druhé místo obsadilo Gymnázium Kroměříž a třetí místo, podobně jako mezi mladšími žáky, účastník ze Vsetína - ZŠ Integra.

Pro úplnost dodejme, že mezi šesti středními školami vybojovalo vítězství Gymnázium Uherské Hradiště, druhé místu patří Gymnáziu Kroměříž a třetí Arcibiskupskému gymnáziu rovněž z Kroměříže. Bramborová medaile patří jedinému zástupci našeho města - Gymnáziu Vsetín.