DVĚ STŘÍBRA Z OKRESNÍHO PŘEBORU ŠKOL PRO ZŠ OHRADA

Dvě stříbra z okresního přeboru škol pro ZŠ Ohrada

Okresní kolo přeboru škol čtyřčlenných družstev v královské hře přineslo naší škole královský úspěch.

Družstvo mladších žáků v sestavě Ema Trčálková (5.B), Gabriela Zádrapová (4.C), Lenka Surovcová (5.B) a Martin Trčálek (2.D)  obsadilo mezi osmi nejlepšími okresními školními týmy druhou příčku a vybojovalo si tak postup do krajského kola. Nestačili jen na vsetínskou Integru. Bronz získala ZŠ Salvátor Valašské Meziříčí.

Starší žáci v sestavě Amálie Zádrapová (8.J), Filip Trčálek (6.B), Štěpán Zádrapa a Ondřej Zádrapa (oba 6.A) rovněž brali stříbro; jakoby opisovali od svých mladších spolužáků. A od svých mladších opisovala nejspíše také Integra, neboť jejich čtveřice zvítězila i zde. Třetí místo obsadila ZŠ Valašská Polanka. Hrálo devět týmů druhého stupně ZŠ a odpovídajících ročníků osmiletých gymnázií.

Letošní nadvládu vsetínských škol potvrdilo Masarykovo  gymnázium, jehož družstva A a B obsadila mezi středními školami první dvě příčky. Zde je však nutné dodat, že měla pouze jednoho konkurenta, valašskomeziříčskou Obchodní akademii.

Oba naše týmy budou mít tu čest reprezentovat školu a město v krajském kole. Držme palce, aby se některému z nich (nejlépe oběma , J) podařil zopakovat loňský úspěch našich mladších žáků, kteří v tehdejší sestavě Filip Trčálek, Ema Trčálková, Lenka Surovcová a Štěpán Zádrapa vyhráli „kraj“ a na „republice“ skončili na nádherném šestém místě.

Z místa dění zaznamenal: Radek Zádrapa

déšť 9 °C 0 °C