Národní fairtradová konference

Fairtraid

Národní fairtradová konference

Dne 3.11.2022 se v Praze uskutečnila Národní fairtradová konference. Jelikož jsme FT školou a Vsetín je fairtradovýn městem, nemohl náš FT tým na takovém setkání chybět. Program konference byl velmi bohatý. Dopoledne proběhla prezentace na téma novinek v kampaních FT, dozvěděli jsme se, kdo je největším odběratelem fairtradového kakaa a dalších FT komodit.  Jak se pěstuje káva, každodenní život i globální problémy, s nimiž se musí potýkat, aniž by na jejich vznik měl nějaký vliv, nám přiblížil kolumbijský pěstitel kávy a cukrové třtiny Bladimir Pacheco Quinto z kmene Arhuaků.

Odpoledne jsme diskutovali o globálním vzdělávání, fairtradových výrobcích, o tom, jak vést kampaň na podporu FT, jak důležitá je spolupráce, o fungování FT a dostali jsme příležitost se dotázat kolumbijského pěstitele kávy Bladimíra Pacheca na nejrůznější zajímavosti.

Konference byla velmi inspirativní. Zdůraznila nám, jak důležitý je pro pěstitele na druhé straně zeměkoule FT a co všechno my můžeme udělat pro lepší život těchto lidí.

FOTO ZDE

Národní fairtradová konference.pdf