Výlet 5. tříd do Moravského krasu

Když jsme se dozvěděli, že jedeme na výlet do Moravského krasu, moc jsme se všichni těšili.

Konečně nadešel den ,,D“ a my se nedočkavě tlačili na zastávce a očekávali autobusy.

Nastoupili jsme a vyrazili.

Tříhodinovou cestu jsme si patřičně užívali s kamarády a …klasicky … s mobily.

Konečně jsme dorazili do Skalního mlýna.

Vystoupili jsme z autobusu a vydali se pěší túrou krásným lesem k jeskyním.

Asi po půl hodině jsme dorazili na místo.

Přioblékli jsme se a vydali se za průvodcem tmavou chodbou do neznáma.

Najednou se před námi otevřel obrovský prostor s nádhernou vyhlídkou na jezírko a spoustu lesklých krápníků různých velikostí a tvarů. Dozvěděli jsme se, jaký je rozdíl mezi stalaktity, stalagmity a stalagnáty. Moc se nám líbil  krápníkový Anděl i Romeo a Julie. Trochu strašidelné bylo místo se stalakmity, které připomínalo hřbitov. Po putování nitrem tmavých  jeskyní nás najednou oslnilo světlo. Vyšli jsme ven a octli se na dně jeskyně Macocha. Bylo to kouzelné místo plné zeleně a sluníčka.

Nahoře jsme viděli děti, které shlížely na propast z dolního můstku. Moc se nám líbila pověst o zlé maceše a Martínkovi.

Poté nás čekala asi nejzajímavější část výletu – plavba na lodičkách po řece Punkvě.

Rozdělili jsme se do dvou skupin a nasedli do lodiček. Pluli jsem tmavými úzkými zákoutími, pod námi temná zelená voda a poslouchali jsme strašidelné historky, které nám celou dobu vyprávěl průvodce.

Konečně jsme vypluli na denní světlo a oddychli si, že se nikdo z nás neutopil!

Vystoupili jsme a pokračovali  k lanovce. Do kabinky se nás vlezlo čtrnáct. Někteří z nás mají strach z výšek, přesto se našli takoví ,,kamárádi“, kteří v kabince skákali a křičeli, snad abychom si to více užili.

Nakonec jsme přeci jen dorazili v pořádku nahoru a hrnuli se k suvenýrům, abychom dovezli nějakou pozornost svým blízkým. Nejvíce však šly ,,na dračku“ bouchací kuličky a záhadný nápoj pod názvem  ,,Bubble tea“. Na závěr jsme z horního můstu shledli dolů do nitra Macochy a vydali se po žluté značce dolů k autobusům.

Cesta zpět uběhla nečekaně rychle.

Po návratu jsme doma rozprávěli o výletu, rozdávali dárečky a ukazovali vše, co jsme nafotili.

Výlet se nám moc líbil!

dnes, čtvrtek 25. 4. 2024