Den otevřených dveří na ZŠ Vsetín, Ohrada 1876

Dne 12. 3. 2024 se otevřely prostory naší školy pro budoucí prvňáčky, jejich sourozence, rodiče, prarodiče či jiné návštěvníky.

Hosté tak mohli nasát atmosféru naší školy, nahlédnout „pod pokličku školního dění“, prohlédnout si celý areál školy včetně učeben, tělocvičen, školní jídelny, venkovní učebny či hřiště. Mohli se přesvědčit, co nového jsme vybudovali, v jakém prostředí a jaké atmosféře se děti učí, rozvíjejí své vědomosti, dovednosti a zájmy.

Dopoledne dostali prostor zákonní zástupci současných žáků, kteří měli možnost navštívit výuku v jednotlivých třídách, a sami na vlastní kůži zažít, jak probíhá běžný školní den jejich dětí.

Odpoledne byla připravena v jednotlivých třídách stanoviště s různorodými aktivitami, které přichystali pedagogové společně se svými žáky. Ve vestibulu vítal návštěvníky fairtradový tým a již tradičně nabízel fairtradovou kávu s ochutnávkou regionálních potravin. Rodičům byli k dispozici všichni pedagogičtí pracovníci, kteří byli zároveň připraveni zodpovědět zvídavé dotazy.

Děti měly možnost se zapojovat do výtvarného tvoření, výroby jednoduchých modelů ze dřeva, skládání hlavolamů, řešení jednoduchých úkolů. Velký úspěch měla i stanoviště v učebnách chemie, fyziky, přírodopisu a ve cvičné kuchyňce, kde mohly pozorovat zábavné pokusy anebo ochutnat připravené dobroty. Stejně tak byli malí návštěvníci zaujati robotickými stavebnicemi v rámci informatiky. Nemohly chybět třídy, kde se děti zaposlouchaly do cizojazyčného zpěvu nebo si vyzkoušely řadu zajímavých pomůcek, které se využívají ve výuce na prvním i druhém stupni. Zájemci si mohli zasportovat v tělocvičnách, kde probíhaly tréninky gymnastiky a florbalu. Zpestřením byly i ukázky našich malých orientálních tanečnic. Všichni měli také možnost nahlédnout do běžného provozu školní družiny a klubu.

Byli jsme mile překvapeni velkým zájmem jak ze strany dospělých, tak dětí.

Děkujeme všem, kteří si našli čas a školu navštívili, a děkujeme i všem zaměstnancům, kteří pomohli tento den zorganizovat.

dnes, pondělí 29. 4. 2024
oblačno 22 °C 11 °C