Světový den porozumění autismu

Chtěli bychom Vám za celý školní parlament říci něco o tom, čím je dnešek výjimečný.

Dne 2.4. se tradičně koná „Světový den porozumění autismu“. Hlavním cílem tohoto dne je projev laskavosti k pacientům s autismem a také větší povědomí o existenci této nemoci. V tento den si můžete všimnout, že se osvětlují památky nebo historické budovy modrou barvou, a to právě kvůli podpoře autistů a jejich rodin. Avšak zapojit se můžete i Vy, stačí si obléct něco modrého. Stejně tak, jak se zapojili žáci, učitelé i ostatní zaměstnanci v naší škole. A proč modrá barva? Modrá barva je barvou komunikace a sebevyjádření. Což je jedna z oblastí, ve které mají lidé s autismem největší potíže.

Pojďme si tedy říct něco o autismu. Autismus je poruchou vývoje sociální interakce a komunikace. Jde o vrozenou odlišnost ve vývoji a fungování mozku, která způsobuje, že se dítě chová a myslí jinak než jeho vrstevníci. Projevuje se již v prvních pár měsících života.

Snad jsme Vám tuto nemoc trochu přiblížili. Děkujeme všem, co se spolu s námi zapojili.

Školní parlament